Vítám vás na svém blogísku :) Na tomhle blogu bych vám chtěla dokázat, že život není jenom stres a smůla. Chci dokázat, že štěstí k nám přichází každý den. Ke štěstí stačí i malý článek. Fashion moda, styly, vlasy, zdraví..... Prostě vše. Blog bude o tématu MY. Myslím si že bysme se o sebe měli všichni starat. ZDRAVÍ JE NEJDULEŽITĚJŠÍ. Na tom by vám mělo v životě velmi záležet. Zkusím se zaměřit na pocity a city... prostě to co je uvnitř člověka. Doufám, že blog zformuluju do nejlepší kvality a že se budete ke mě vracet. Příjemný den vám přeje Nuggie


Miluju vás

Zuby jako zrcadlo duše

17. dubna 2013 v 18:07 | Nuggie <3 |  Pro vaše zdraví ^^

Zuby jako zrcadlo duše

Zuby jsou víc, než jen okrasa úsměvu a pomůcka ke kousání potravy. Pomáhají nám správně vyslovovat slova, dokonce existují souvislosti mezi našimi zuby a jednotlivými orgány našeho těla. Zuby toho o nás prozradí opravdu hodně. Jsou nejtvrdší hmotou v těle a také nejdůležitější energoinformační jednotkou našeho těla. Také proto je těžké s nimi pohnout. Všimněme si, jak dlouho je třeba nosit rovnátka, než se podaří je srovnat.Postavení zubů určuje charakter člověka, jeho vlastnosti, sklony a tendence duše. Například zubní kazy jsou velice úzce spojené se stavem mysli. Máme-li nějaký psychický problém, může se projevit kazem zubu. Zánět dásní zase často následuje po prodělaném psychickém vypětí a stresu. Pokud má někdo tzv. citlivé zuby, bude mít i velmi snadno zranitelnou duši, bude přecitlivělý.
Důležité jsou i jednotlivé zuby - pokud nějaký vytrhneme, např. při ortodontickém rovnání chrupu, porušíme tok energie v této oblasti a vznikne chaos, který se projeví někde jinde v těle na dané energetické dráze. Velmi často se dětem při vyrovnávání zubů vytrhávaly a někdy ještě vytrhávají tzv. čtyřky - čili čtvrté zuby počítáno od středu. Bylo pozorováno, že tyto děti bývaly nerozhodné, nebo se rozhodovaly špatně např. při volbě školy, partnera apod. Úkolem čtyřky je "já chci" - umět si správně vybrat a rozumět sám sobě.

Osmičky - zuby moudrosti
Osmičky jsou spojené s velmi důležitým orgánem - se srdcem a energetickým rozvodným systémem těla. Jsou -li zdravé a v pořádku, panuje harmonie. Tématem osmiček je dobývání, uplatnění se a zvládnutí materiálního i duchovního světa. Všimněme si, kdy osmičky vyrůstají. Je to v období střední a vysoké školy, kdy mladí lidé řeší velmi důležité úkoly a učí se uplatnit se ve společnosti. Růst osmiček jako takových nebolí. To, co způsobuje bolest, je otok a zánět, vznikající v souvislosti s nutností řešit nějaký důležitý problém (např. maturanty bolívají "moudráky").

Co když zuby moudrosti nevyrostou?
Pokud zub moudrosti nevyroste, potom zvládání nebo nezvládání není důležité a netřeba jej řešit. Spoustě lidí dorůstají zuby moudrosti až v pozdějším věku. To souvisí s faktem, že člověk k něčemu dozrál, něco se mění v jeho nitru. Osmičky se nazývají zuby moudrosti proto, že jde o moudrost srdce, nikoli vědomosti. Moudrý člověk jde cestou srdce.

Co tedy můžeme udělat pro dobro svých zubů a tím také pro naše dobro?
Měli bychom upřednostnit svoje vědomí před hmotou a snažit se jít vždy cestou srdce a sebepoznání a uvědomit si, že zatímco tělo je jen hmota, to, co má skutečnou hodnotu, je naše vědomí a duše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama