Vítám vás na svém blogísku :) Na tomhle blogu bych vám chtěla dokázat, že život není jenom stres a smůla. Chci dokázat, že štěstí k nám přichází každý den. Ke štěstí stačí i malý článek. Fashion moda, styly, vlasy, zdraví..... Prostě vše. Blog bude o tématu MY. Myslím si že bysme se o sebe měli všichni starat. ZDRAVÍ JE NEJDULEŽITĚJŠÍ. Na tom by vám mělo v životě velmi záležet. Zkusím se zaměřit na pocity a city... prostě to co je uvnitř člověka. Doufám, že blog zformuluju do nejlepší kvality a že se budete ke mě vracet. Příjemný den vám přeje Nuggie


Miluju vás

Vlasy = koruna ženské krásy

25. listopadu 2010 v 23:10 | Nuggie <3 |  Vlasy
Určitě toto úsloví také znáte. Snad každá žena v koutku duše touží po krásné, objemné, lesklé a zdravé hřívě. Proto ty, kterým bylo do vínku dáno více či méně upláclé chmýří, mají ze svého vlasového porostu větší či menší životní mindrák. Stejně jako autorka článku, která tu a tam uvažuje, jestli by nebylo lepší nosit paruku nebo to rovnou oholit. Než ale podniknete radikální řez, zkuste následující "manuál". Pokud se rozhodnete vyhlásit tažení za krásnějšími jemnými vlasy, počítejte s tím, že jde o velmi dlouhodobou záležitost.

Výsledky se dostaví zhruba za půl roku či později. Nečekejte zázraky. Možná neuvidíte výsledky žádné, protože jste už dosáhli maximální možné kvality vlasů, kterou vaše geny umožňují. I tak ale stojí za to o vlasy pečovat. Odmění se vám za to později. Každý vlas s věkem pozbývá mladistvé krásy, tenčí se či úplně mizí, u jemných vlasů je tato tendence obzvláště patrná. Čím lépe se o vlasy budete starat, tím více oddálíte jejich stárnutí.

zoom
Ani nejlepší vlasová kosmetika nepomůže, pokud hodíte za hlavu pořádnou a vyváženou stravu.

Začněte od podlahy

Jemné vlasy potřebují péči, a to mnohem více než jiné typy vlasů. Nejen vnější, ale i vnitřní. Prvním krokem za lepšími vlasy by proto měla být strava. Tím se nemyslí pouze doplňky výživy ve formě tablet (jakékoli značky, složení se nijak radikálně neliší), ale celková úprava jídelníčku. Výborná jsou dýňová semena, obsahující hodně zinku, vlašské ořechy (a ořechy celkově), lněné semínko, oves či bobulovité ovoce, jejichž účinky jsou všeobecně známy. Méně se ví, že vlasům prospívá i pití zeleného čaje, ovšem ve větším množství, jeden hrneček denně nestačí. Způsob stravování pro krásnější vlasy je ovšem téma natolik široké, že by si zasloužilo samostatný článek - snad tedy v budoucnu. Tablety si pořiďte také, ať už levné nebo drahé, vlasům prospívají. Ale pozor, podpoří i růst ostatního ochlupení těla! U řas či obočí jev pozitivní, v případě huňatých nožek už méně.

zoom
Jemné vlasy potřebují jemné zacházení.

Vody a vodičky

Dalším krokem jsou vlasové vody. Březová, lopuchová, placentová…na značce pravděpodobně opět velmi nezáleží, všechny obsahují alkohol, který zlepšuje prokrvení pokožky, a tím zásobení vlasových cibulek živinami. Což je hlavní důvod jejich přínosnosti, obsažené látky jako např. výluh z lopuchu jsou až druhotné plus. Často je bohužel vedlejším efektem pocit dříve mastnějších vlasů. Nezoufejte a vodičku nevyhazujte - pokud si myjete vlasy ráno (k čemuž je většina žen s jemnými vlasy nucena rychlým nočním maštěním a plihnutím vlasů), stačí přípravek aplikovat večer před mytím. I když budete vlasovou vodu používat jen obden, má to z dlouhodobějšího hlediska smysl.

Mýt či nemýt?

V jakém intervalu a čím mýt jemné vlasy…Otázka, kterou si "jemnovlásky" pokládají velmi často. Potýkají se totiž s problémem "rychle se mastících vlasů". Ve skutečnosti se jim nemastí vlasy rychleji než osobám s vlasy silnějšími - jemných vlasů je ovšem jakoby méně, na hlavě leží v méně vrstvách, maz se tedy snadněji dostává na povrch, vlasy rychle plihnou. Výsledkem je, že jsou opticky rychleji mastné, někdy už v den mytí. Což je na mašli. Co s tím? Rozhodně nedrhněte vlasy dvakrát denně. Pravidlo, že čím častěji myjete, tím více se mastí, platí bez výjimky. Bohužel pravidlo, že čím méně myjete, tím méně se mastí, nikoliv. To snad u žen s hustými či silnými vlasy. V případě vlasů jemných jen výjimečně.

zoom
Správné mytí jemných vlasů je skutečná alchymie.

Raději nemýt…

V současnosti se má za to, že mytí vlasů každý den by jim nemělo škodit, používáte-li správné přípravky. Pro jemné vlasy to ale podle mě dobré není. Jejich křehkou existenci časté namáčení, šamponování a muchlání ručníkem narušuje a vysušuje, stejně jako častá manipulace s hřebenem, kartáčem či nedejbože fénem, žehličkou a kulmou. Proto zastávám názor, že je lépe oželet pocit dokonale čistých vlasů a mýt alespoň obden. Správnou kombinací stylingových a mycích prostředků je možné "mycí" interval celkem solidně prodloužit. Výborné jsou teplem aktivované spreje ke kořínkům - root liftery, které udržují objem dlouhodobě a lehce omezí maštění. Zkuste i suchý šampon ve spreji, zejména v zimě tak můžete svým vlasům ulevit a předejít lámavosti.

Co ano a co ne

Určitě nepoužívejte vlasovou kosmetiku určenou pro "mastné vlasy", kůži totiž při dlouhodobějším používání vysušuje, urychluje tím produkci mazu a vede ještě k rychlejšímu maštění. Opatrně i s přípravky hydratačními, či určenými na poškozené vlasy, mohou být natolik vyživující, že "obalené" vlasy budou rychle plihnout a ztratí i poslední náznak objemu. Nejvhodnější pro časté používání jsou šampony dětské, případně specializované na jemné vlasy. Nebojíte-li se riskovat, zkuste šampon s obsahem soli či síry - mohou způsobit výrazné zpomalení maštění pokožky a větší objem vlasů. Ale pozor! Silně vysušují, proto je rozhodně střídejte s jemnějšími produkty a nezapomeňte na výživnou masku.
zoom
Úhlavní nepřátelé jemných vlasů…

Vlasové omyly

Nezaměňujte kondicionér s maskou, častá chyba. Na rozdíl od masky vlasy nijak nevyživuje ani jim neprospívá, jen je uhladí a ulehčí rozčesávání. Podstatu problému (zpravidla suché či poškozené vlasy) ale neřeší, jen zakrývá. Valná většina vlasových odborníků radí jej NEpoužívat. Jemné vlasy obalí, zatíží, působí pak těžce či dokonce umaštěně. Ze stejného důvodu opatrně také u přípravků, které se nesmývají. Máte-li vlasy poškozené či vysušené a chcete jim dopřát péči, směřujte ji až do fáze po mytí formou masky, případně před mytím - což je úplně nejlepší varianta, která vlasy vůbec nezatíží. Zkuste tzv. tekuté krystaly po mytí či olejový zábal před ním. Oblíbený je olej kokosový či olivový.

Přírodní tečka

Zkoušeli jste někdy jako poslední krok po umytí oplachovat vlasy odvary či výluhy? Výsledky se sice dostaví až po několika týdnech, ale oplachovací kůra vlasové pokožce i vlasům velmi prospívá. Zkuste heřmánek (nejen pro blondýnky, jeho zesvětlovací účinek není nijak viditelně patrný, ale pozor, lehce vysušuje), březové listí nebo kopřivy. Výborná je i přeslička, nejen zevně, ale i jako čaj vnitřně. Že se takové rostliny ve městě obtížně shání? Vaše vlasy ocení i citron, který mírní maštění a osvěžuje pokožku hlavy, a mají ho na každém rohu…A co pivo? Vlasy jsou po něm lesklé a pružnější, lépe se upravují i drží tvar, nepoletují. Poněkud nevábná vůně se brzy ztratí, zejména pokud vlasy fénujete, a použijete voňavý stylingový přípravek.

Slovo závěrem

V úvodu článku zazněla otázka, má-li hrůza na hlavě známá coby jemné vlasy alespoň jedno pozitivum? Ano, má! Dokonce ne jedno. Jemné vlasy se všeobecně velmi dobře upravují. Nemusí to platit u každého, ale pokud jim vnutíte nějaký tvar, například kulmou, natáčkami…jsou ochotny v něm držet, na rozdíl od silných těžkých vlasů. Dobře se tupírují, nekloužou, poměrně dobře v nich drží sponky. Můžete mít dlouhé vlasy, aniž by vaše hlava vážila metrák, a v létě se vám pod fůrou vlasů nevaří hlava ani krk. Takže: mějte své vlasy rády! Uvidíte, že se vám za to odmění.

Kopíruj ! se Zdrojem → http://smile-paradise.blog.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama