Vítám vás na svém blogísku :) Na tomhle blogu bych vám chtěla dokázat, že život není jenom stres a smůla. Chci dokázat, že štěstí k nám přichází každý den. Ke štěstí stačí i malý článek. Fashion moda, styly, vlasy, zdraví..... Prostě vše. Blog bude o tématu MY. Myslím si že bysme se o sebe měli všichni starat. ZDRAVÍ JE NEJDULEŽITĚJŠÍ. Na tom by vám mělo v životě velmi záležet. Zkusím se zaměřit na pocity a city... prostě to co je uvnitř člověka. Doufám, že blog zformuluju do nejlepší kvality a že se budete ke mě vracet. Příjemný den vám přeje Nuggie


Miluju vás

Víte, co škodí vaší pleti?

22. listopadu 2010 v 21:15 | Nuggie <3 |  Krása
Nejen nedostatek spánku, ale i špatný pitný režim.
To vše se podepisuje na vzhledu vaší pleti.
Pleť je naší vizitkou. Její vzhled ovlivňují nejen dědičné dispozice, ale i péče, strava a životní styl. Víte co jí vlastně škodí a co prospívá? Poradím vám, jak si zachovat pokožku pěknou a svěží co nejdéle.

Čištění pleti


1. Málo spánku

Ve spánku organizmus zpracovává látky, které získává v průběhu dne z potravy. Pokud nedojde k náležitému zpracování a spálení všech odpadních složek, dochází k jejich vylučování přes kůži.

Tím se pokožka zbytečně zanáší a dráždí. Kůže si také během spánku vytváří nové buňky, kterými nahrazuje ty odumřelé. Pokud spíte málo jste také celkově unavení a pleť je zašedlá, vrásky jsou mnohem výraznější a objevují se i kruhy pod očima.

2. Nevhodný jídelníček

Nezapomínejte na vyváženou stravu a pravidelnou konzumaci čerstvé zeleniny, ovoce, ovocných a zeleninových šťáv, salátů, polévek, ořechů a libového masa. Přílišné množství cukru, tuku, oleje, mléka, slazených limonád, kávy, čokolády, soli, pečeného masa, chleba, koláčů, ostrého koření totiž kůži škodí!

3. Chybějící tekutiny


Trpí-li kůže nedostatkem tekutiny začne stárnout a stárne tím rychleji, čím více tekutin postrádá. Bez vody je kůže mnohem křehčí a vrásky jsou na ní výraznější.

V takovéto pokožce navíc těžko koluje výživa, probíhá látková výměna či vylučování škodlivin. Chybí-li tekutina při trávení, před jídlem nebo po jídle, vzniká v těle příliš mnoho škodlivin, které při svém vylučování kůži dráždí.

Chcete-li mít kůži pěknou, je nutné naučit se správně pít: Nikdy nepijme do sousta! Pijte vlažné nápoje, čaje, minerálky, ovocné či zeleninové šťávy a vodu. Díky vlažnému nápoji podpoříte trávení.

Rozhodně nedohánějte nedostatek tekutin tím, že vypijete najednou 1 a více litru tekutiny v průběhu 30 minut. Mohli byste si přetížit ledviny. Mnohem zdravější je vypít každou hodinu 2 až 3 deci nějakého nápoje.

4. Nepravidelné a nedostatečné vyprazdňování


Nedojde-li včas k odstranění škodlivin stolicí, močí, pocením či dýcháním, vstřebávají se škodliviny zpět do krve. Poté odchází většina podruhé zpracovaných škodlivin přes kůži ven z organizmu. Na pokožce pak zbytečně dochází k podráždění nebo jiným nežádoucím projevům.

5. Nedostatek pohybu 
a čerstvého vzduchu

Pokud nebudete dostatečně aktivní, zpomalí se všechny tělesné pochody, jako je látková výměna nebo vyprazdňování. Díky tomu budou škodliviny organizmus zatěžovat déle. Proto podnikejte procházky v přírodě, choďte plavat nebo cvičit a pravidelně větrejte, abyste pleti zajistili dostatek kyslíku.

6. Nevhodné kosmetické přípravky

Každé pleti škodí kosmetické přípravky s obsahem alkoholu, pokud se nepoužívají pouze na vzniklý pupínek, vřídek, nebo zanícené místo. Pro zbytek kůže přípravky s obsahem alkoholu nepoužívejte, neboť byste kůži zbytečně dráždili a poškozovali.

Pokožku také můžete předávkovat příliš častým používáním nebo dlouhodobým působením různých výživných látek. Proto se doporučuje pleťové přípravky čas od času střídat.

7. Nešetrná péče

Jedná se zejména o tzv. hluboké čištění problematické pleti. Mačkáním sice z kůže částečně odstraníte nežádoucí sekret, ale v pokožce vždy zůstame určité množství hnisu, tuku, nebo jiných nečistot, které zatlačíte hlouběji do kůže či do vedlejších míst. Toto místo se poté stává zárodkem dalšího zánětu.

Navíc se při mechanickém působení dostává do stlačeného místa více krevní hmoty a tudíž i pigmentových částic. Výsledkem je vznik pigmentové skvrny a jizvy, které se objevují po jednom až dvou měsících. Na čištění pleti proto raději choďte do salónů, které nepoužívají k čistění vymačkávání.

8. Napařování a přílišné slunění

Nevhodným a příliš častým napařováním pleť jen podráždíte a rozšíříte póry, u kterých hrozí, že tak zůstanou natrvalo. V rozšířeném póru totiž snáze ulpívá prach a nečistoty. Díky tomu se v něm rozmnoží bakterie, které jsou často příčinou vzniku černé tečky uvnitř póru.

Při působení páry na pokožku také dochází ke vzniku drobných, rozšířených žilek na tvářích a kolem nosu. Nevhodné je i přílišné slunění. Je nebezpečné a kůži nezvratně poškozuje. Při častém opalování pokožka ztrácí svoji regenerační schopnost, mění svůj vzhled a rychleji stárne.

Kopíruj ! se Zdrojem → http://smile-paradise.blog.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama