Vítám vás na svém blogísku :) Na tomhle blogu bych vám chtěla dokázat, že život není jenom stres a smůla. Chci dokázat, že štěstí k nám přichází každý den. Ke štěstí stačí i malý článek. Fashion moda, styly, vlasy, zdraví..... Prostě vše. Blog bude o tématu MY. Myslím si že bysme se o sebe měli všichni starat. ZDRAVÍ JE NEJDULEŽITĚJŠÍ. Na tom by vám mělo v životě velmi záležet. Zkusím se zaměřit na pocity a city... prostě to co je uvnitř člověka. Doufám, že blog zformuluju do nejlepší kvality a že se budete ke mě vracet. Příjemný den vám přeje Nuggie


Miluju vás

Obličejová gymnastika

26. listopadu 2010 v 18:10 | Nuggie <3 |  Pro vaše zdraví ^^
img

Posilovat nemusíte jen s činkou v ruce

Rádi občas potrápíte své tělo v posilovně? Stejným způsobem můžete pracovat i na vzhledu svého običeje. Správným cvičením lze posilovat a rozvíjet obličejové svaly, což vede k vypnutí obličeje a vyzdvižení obličejových kontur. Je možné také cíleně posilovat pouze určité partie, které jsou nějakým způsobem problémové.

zoom
Cvičení s použitím prstů

Možností je spousta, proč nevyzkoušet tu, která nás nic nestojí?

"Zázračné" krémy, plastičtí chirurgové, dermatologická pracoviště - to vše nám nabízí možností, kterak o pár let omládnout. Nedůvěra, strach, finanční možnosti, zdravý rozum - faktory, které spektrum těchto možností poněkud zužují. Obličejová gymnastika má oproti ostatním velkou výhodu, nemáte co ztratit. Jedinou investicí je 15 minut vašeho času denně.
Pochopitelně, že i v této oblasti slyší trh na poptávku a odpovídá nabídkou. V dnešní době je k dostání spousta publikací a cvičebních programů. Můžete cvičit podle knihy, dvd, můžete se účastnit lekcí v kurzech, nebo vám dokonce může být sestaven individuální plán, dle konkrétních potřeb vaší tváře. To už ovšem vyžaduje vynaložení finančních prostředků.
Zapojíte-li však svou fantazii, určitě se intuitivně ke cvikům dopídíte a finance tím ušetříte. Ve své podstatě se jedná o výraznou mimiku a obličejovou gestikulaci.
zoom
Obličejové svaly

Několik dobrých rad do začátku

Slaďte cvičení s vašimi potřebami
Chcete vypnout a vytvarovat celý obličej? Nebo vás trápí baculaté tváře, či dvojitá brada? Jasně si stanovte mety a na základě potřeb si sestavte správný cvičební program.
Poznejte své obličejové svaly
Naše tvář je protkána velkým počtem svalů a jejich znalost je pro obličejovou gymnastiku velkou pomocí. Je dobré vědět, kterou skupinu svalů při konkrétním cviku stimulujeme. Lépe se pak soustředíme na jejich využití.
Cvičte před zrcadlem
Rada důležitá zejména pro úplné začátečníky. Bedlivě sledujte každý pohyb a práci svalů. Vyvarujete se tak chybám, které by mohly vést ke špatným návykům.
Cvičte vždy s čistou tváří a rukama
Před každým cvičení byste si měli obličej důkladně vyčistit a ošetřit mastnějším krémem. Nezapomínejte ani na hygienu rukou, protože některé cviky vyžadují "spolupráci" s prsty.
Hydratace
Vypijte před tréninkem alespoň sklenici vody. Pokud budete procvičovat mimické svaly s dehydratovanou pokožkou, tvorbu vrásek tím naopak podpoříte.
zoom
Výrazná gestikulace
Pamatujte na správný jídelníček
Fakt, že se nám v tváři zrcadlí náš životní styl a stravovací návyky, není v dnešní době nutné nějak zvlášť zdůrazňovat. Na toto téma bylo napsáno už mnoho řádků a další by byly nošením dříví do lesa. Jen mějte tuto "samozřejmost" stále na paměti, protože tím výrazně podpoříte žádaný výsledek.
Sestavte si cviky tak, aby pro vás byly potěšením
Nic nejde lépe od ruky, než činnost dělaná s chutí a radostí. To samé platí i pro práci na sobě samém. Obličejová gymnastika se dá provádět mnohými způsoby, stačí si vybrat takový, který vám bude nejmilejší. Budete-li se cítit během své čtvrthodinky dobře, pomůže vám to Vytrvat a pravidelně cvičit, což je další důležitá zásada.
Spousta lidí se vzdá příliš rychle. Obličejová gymnastika se v tomto bodě od ostatních způsobů cvičení neliší. Výsledky ovlivňují genetické dispozice jedince a tak zatímco někdo pozoruje ovoce snažení v řádech týdnů, někdo musí čekat měsíce.

Nenadělila vám příroda plné rty?

Zde je série konkrétních cviků, které by vám měly pomoci.
Krok 1
 • vypijte sklenici vody a použijte hydratační balzám vody
Krok 2
 • našpulte rty
 • tlačte na rty prsty po dobu 2 sekund
 • poté dejte ruku stranou a pošlete vzdušný polibek
 • sérii opakujte 15x 
Krok 3
 • našpulte rty do O, jako když pískáte
 • opakujte 10x 
Krok 4
 • zavřete ústa
 • našpulte rty
 • takto držte 10 sekund
 • uvolněte
 • sérii opakujte 3x
Krok 5
 • proveďte nádech nosem
 • vzduch zadržte v ústech a po dobu 10 vteřin jej převalujte mezi tvářemi
 • vyfoukněte se rty vyšpulenými do velkého O
 • sérii opakujte 3x
Krok 6
 • 5x silně poklepejte na rty spojeným ukazovákem a prostředníkem, tento krok dodá rtům barvu

Kopíruj ! se Zdrojem → http://smile-paradise.blog.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama